Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

SAMOS FESTİVALLERİ ve ETKİNLİKLERİ

Samos’un müzik konserlerini, tiyatro gösterilerini, bilimsel toplantılarını ve kültürel etkinliklerini kaçırmayın!

Samos Festivalleri ve Etkinlikleri

Samos adasında özellikle yaz aylarında çok sayıda festival ve kültürel etkinlikler düzenlenir. Kökleri panayırlara ve yortulara dayan bu festivaller genellikle dinsel ve tarihi olaylar ile yıldönümleri olarak kutlanırlar. Genellikle Samos’da bulunan kültür derneklerinin inisiyatifiyle düzenlenen örf ve adetlerin korunmasına katkısı olan panayırlar hem yöre insanı hem de bölgeyi ziyaret edenler için bir çeşit eğlence olmaktadır. Samos Festivalleri ve Etkinliklerinde müzik konserleri, tiyatro gösterileri, bilimsel toplantılar ve değişik kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Samos Sinema Geceleri

SAMOS SİNEMA GECELERİ

Samos Sinema Kulübü tarafından 20-27 Temmuz tarihleri ​​arasında “Gaggou Film Geceleri” adlı film gösterimleri serisi düzenleniyor. Sinema, müzik, edebiyat ve 80’ler müziği ile dolu yedi gün. Ve tüm bunlar, denizin yanında, Samos şehrinin en iyi plajında ​​ve adanın en güzellerinden biri. Asla unutamayacağınız bir deneyim. Giriş ücretsizdir. Ayrıca bölgede aperatifler ve içecekler için bir bar bulunmaktadır.

Kontaiika'da Dans Etkinliği, Samos

KONTAIIKA'DA DANS ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Cuma günü, Kontaikon Kültür Derneği köy meydanında kendi dans bölümünden geleneksel dansları sergiliyor. Kulübün minik dostları da dans edecek.

Kastania Dans Festivali, Samos

KASTANIA DANS FESTİVALİ

Samos Kastania Gönüllü İtfaiyeciler Derneği 22 Temmuz Cumartesi günü Kastania köyünün meydanında canlı müzikler ve şarkıların dolu dolu olduğu bir parti düzenliyor. 

Samos Şarap Festivali

SAMOS ŞARAP FESTİVALİ

Themistoklis Sofoulis Meydanı’nda Samos Halk Orkestrası ile Samos Kasabası Şarap Festivali.

Areti Ketime Konseri Ormos Marathokampos, Samos

ARETİ KETİME KONSERİ

Ormos Marathokampos Kültür Derneği “Agios Nikolaos” Batı Sisam Belediyesi’nin sponsorluğunda 22 Temmuz Cumartesi günü Ormos Marathokampos’taki Kentouris çorba fabrikasının bahçesinde Areti Ketime konseri düzenliyor. Areti Ketime, müzik topluluğu ile seyirciyi Yunanistan, Küçük Asya, Ege ve Akdeniz’in yanı sıra Balkanlar’da müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Pyrgos Kadınlar Derneği Yaz Buluşması, Samos

PYRGOS KADINLARI DERNEĞİ YAZ BULUŞMASI

Pyrgos “Kyveli” Kadın Derneği 22 Temmuz Cumartesi günü Pyrgos meyhanesinde “Yaz Buluşması” etkinliği düzenliyor. Meyhane ve kulüp üyeleri “yemek, şarap ve canlı müzikle ziyafet çekeceğiz” diye duyurur.

Gönüllü itfaiyecilerin dansı, Agioi Theodoroi, Samos

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERİN DANSI

Dans, 22 Temmuz Cumartesi günü Agioi Theodoroi’de düzenleniyor. Kyriakos Mavrikis orkestrası ritmi sağlayacak.

Samos Şarap Festivali

SAMOS ŞARAP FESTİVALİ

Themistoklis Sofoulis Meydanı’nda Georgos Theofanous konseri ile Samos Kasabası Şarap Festivali.

Ampelos Pancake Kutlaması, Samos

AMPELOS 5. PANCAKE KUTLAMASI

Ampelos’ta yerel kilise tarafından 23 Temmuz’da köyün otoparkında kutsal öncünün varsayımı üzerine düzenlenen 5. Pancake Festivalini düzenliyor. Pancakeler, Kyriakos Mavrikis orkestrasının canlı müziği eşliğinde sunulacak. Etkinlik, mali destek amacıyla halk tarafından organize edilmektedir.

Manos Hadjidakis, Samos

MANOS HADJIDAKIS ANISINA

Samos Hayırseverler Kulübü 24 Temmuz Pazartesi günü Manos Hacidakis’e adına ve “Size yedi şarkı söyleyeceğim” başlıklı “Samia Korosu” konserini düzenliyor.

1   2   3   4   5   6  >