Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

Samos Adası'nda Gezilecek Yerler

Pythagorion ve Vathy limanları arasında seçim yapabileceğiniz birden fazla kalkış saati ile günlük Kuşadası Samos feribot seferleri sunuyoruz.

Bilet Satınal

  • Kuşadası
  • Samos
  • Seferihisar
  • Kuşadası
  • Samos
  • Seferihisar

Samos Adası’nda Gezilecek Yerler

Doğu Ege Denizi’nde pitoresk bir Yunan adası olan Samos, doğal güzellik, tarih ve kültürün bir karışımını arayan gezginler için keyifli bir dizi cazibe merkezi sunmaktadır.

Adada mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri, adını ünlü matematikçi Pisagor’dan alan Pythagoreion antik kentidir. Burada, adanın zengin tarihini sergileyen Hera Tapınağı ve Eupalinos Tüneli de dahil olmak üzere iyi korunmuş kalıntıları keşfedebilirsiniz.

Bir diğer mücevher ise pastoral plajları, geleneksel Yunan tavernaları ve canlı gece hayatıyla büyüleyici Kokkari kasabasıdır. Doğa meraklıları, özellikle Potami Şelaleleri ve sakin Potami Plajı olmak üzere Samos’un yemyeşil doğası karşısında büyüleneceklerdir. Şarapla ilgilenenler için Samos Şarap Müzesi’ne bir gezi ve adanın ünlü tatlı Muscat şarabının tadına bakmak bir zorunluluktur.

Çeşitli cazibe merkezleri ve sıcak misafirperverliği ile Samos unutulmaz bir Akdeniz deneyimi sunmaktadır.

Samos Heraion Tapınağı

Heraion Tapınağı

Efsaneye göre tanrıça Hera’nın burada doğup büyüdüğü söylenir. Bu nedenle antik çağda Hera’ya (Heraion) ait bir kutsal alan inşa edilmiştir. Tapınak MÖ 6. yy’da bilinmeyen bir nedenle yıkılmış, tadilatı asla tamamlanmamış, daha sonra kutsal alan bir Hıristiyan kilisesine dönüştürülmüştür.

Samos Eupalinus Tüneli

Eupalinus Tüneli

Bu tünel bugün kurumuştur, ancak bir zamanlar Samos antik kentinin su kemeri ve antik çağlardaki en büyük teknolojik başarılardan birisidir.

Samos Lykourgos Logothesis Kalesi

Lykourgos Logothetis Kalesi

19. yüzyılda Samos Devrimi’nin lideri Lykourgos Logothetis tarafından Türklere karşı  yaptırılan bu Kale avlusunda iki Roma galerisi ve güzel bir kilise bulundurmaktadır.

Samos Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi

Vathy Arkeoloji Müzesi, limana yakın bir konumda olup Prehistorik dönemden Helenistik dönemlere kadar adada yapılan kazılardan elde edilen bulgulara ev sahipliği yapmaktadır. En etkileyici sergi, 5,5 m boyunda bir erkek heykeli olan Colossal Kouros’tur.

Samos Pythagorion Arkeoloji Müzesi

Pythagorion Arkeoloji Müzesi

Pythagorion Belediye Binası içerisinde yer alan müze arkaik ve Roma dönemine ait heykeller, yazıtlar, heykeller ve mezar parçaları içerir.

Samos Roma Hamamları

Roma Hamamları

Pythagorion’un hemen dışında, havaalanı yolu üzerinde, büyük bir Helenistik spor salonunun kalıntıları bulunmaktadır. Roma döneminde bu spor salonu hamama dönüştürülmüştür.

Samos Pisagor Mağarası

Pisagor Mağarası

Bu mağara, ünlü matematikçi Pisagor’un siyasi muhalifleri peşinden koşarken saklandığı yerdir. Adanın batı tarafında, Marathokambos‘a yakın sarp bir uçurumun üzerinde yer almaktadır.

Samos Şarap Müzesi

Samos Şarapları Müzesi

Samos Şarap Müzesi, aslen özel bir şaraphane olarak ve daha sonra bir depo ve fıçı yapma tesisi olarak işletilen 19. yüzyıldan kalma muhteşem bir taş binada yer almaktadır. 2005 yılında Müzeye dönüştürülmüş, Samos şarabının belirleyici tarihinin eserlerini sergiliyor.

Samos Folklor Müzesi

Folklor Müzesi

Doryssa Bay Hotel‘de yer almakta olan Folklor Müzesi İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana adadaki günlük yaşamı tasvir etmekte, tarım aletleri, giysiler, mobilyalar ve diğer sergileri içermektedir.

Samos Panagia Spiliani Manastırı

Panagia Spiliani Manastırı

Panagia Spiliani Manastırı, Pythagorion’da bir tepenin üzerinde yer almakta konumu ise şehrin ve limanın harika manzarasını sunmaktadır.

Samos Samiopoula Adası

Samiopula Adası

Adı “küçük Samos” anlamına gelen, Pythagorion ve Ormos Marathokambos limanlarından kolayca ulaşılabilen bu ada güzelliği, ve iki kumlu plajı ile dinlenmeye gelen birçok ziyaretçiyi kendine çekiyor.

Samos Potami Şelaleleri

Şelaleler

Karlovassi yakın gür yeşillikleri, küçük nehirleri ve şelaleleri ile doğal güzelliklere sahip bir bölge var Potami. Bu, doğada dolaşmak için çok ideal bir yer.

Samos Doğa Tarihi Müzesi

Doğal Tarih Müzesi

Tabiat Tarihi Müzesi Mitilli Köyü‘nde özel bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Sergileri, milyonlarca yıl önce Samos adasında yaşayan hayvanların fosillerini içerir. Ayrıca, mineraller ve nadir taşlardan oluşan bir koleksiyonu da vardır.

Places to Visit in Samos, Samos İlyas Peygamber Manastırı

İlyas Peygamber Manastırı

İlyas Peygamber Manastırı 17. yüzyılda inşa edilmiş ve 18. yüzyılda keşiş Gregorios tarafından restore edilmiş olup Karlovassi’nin 4 km güneyinde yer almaktadır.

Samos Mesihin Tecellisi Kilisesi

Mesih'in Tecellisi Kilisesi

İsa’nın Tecellisi Kilisesi, Pythagorion‘daki Logothetis Kalesi’nin hemen yanında yer almaktadır. 1830’larda Samos Devrimi’nin lideri Lykourgos Logothetis tarafından Türklere karşı kazanılan bir zaferden sonra yaptırılmıştır.

Samos Deri Tabaklama Müzesi

Deri Tabaklama Müzesi

Zamanında adanın en önemli sektörlerinden biri olan tabaklama simdi Karlovassi‘deki eski bir deri işleme fabrikasında müze olarak günümüze tarihini sunuyor.

Hakkındaki Videoyu Oynat Samos'a Feribot

Samos Feribot Seferleri

Kuşadası Samos feribot biletinizi satın alabilirsiniz

Samos’a feribot seferleri ve saatleri, bilet ücretleri, kapıda vize ve diğer tüm konaklama, araç kiralama ve akşam yemeği gibi hizmetlerimiz hakkında samosaferibot.com‘dan bilgi alabilir, Yunan adaları arasında en güzellerinden biri olan Samos adasına gidiş dönüş feribot biletlerinizi alıp bu yemyeşil adada Pythagorion, arkeoloji müzesi, Efpalinion Tüneli, Kokkari, Vathy ve meşhur şarap müzesi gibi daha bir çoklarını gönlünüzce gezerek harika bir tatil geçirebilirsiniz. Tüm servislerimiz Meander Travel tarafından sağlanmaktadır.