Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

Samos Kapı Vizesi

Samos Kapı Vizesi, Yunanistan’ın Samos adasını ziyaret edenlere sunduğu basitleştirilmiş vize uygulamasıdır. Gelen yolcuların varış noktasına vardıklarında vize almalarına olanak sağlamaktadır. 

Pythagorion Kapı Vizesi

Gidiş Tarihi:
Toplam: 85

Vathy Kapı Vizesi

Gidiş Tarihi:
Toplam: 85

Değerli Misafirlerimiz,

Samos Kapısı Vizesi Vathy Limanı için günlük 30 kişi, Pythagorion Limanı için ise günlük 20 kişi kontenjanı ile açılmış olup öncelikli olarak gitmek istediğiniz Limanı, Tarihi ve Kişi sayısını seçip ödeme  işlemini tamamlayınız.  daha sonra  aşağıda belirtilen süreci eksiksiz olarak tamamlayınız.

Sadece samosaferibot.com ve Meander Travel firmasına ait biletler kabul edilebilmektedir.

Sadece Kuşadası – Samos  hattında kapı vizesi yapılmaktadır.

Yetişkin vize ücreti: 85€

Çocuk (0-17.99 yaş) vize ücreti 25€

Samos Kapı Vizesi Başvuru Formları

Samos Kapı Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaportunuzun ilk sayfasının fotokopisi: fotoğrafınız ve kimlik bilgilerinizin yazılı olduğu sayfanız.
 • Varsa önceki Schengen ve ya başka ülke vizelerinizin fotokopisi.
 • Nüfus cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisi (tek sayfa da arkalı önlü).
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz 3,5 cm & 4,5 cm boylarında) son 6 ay içinde çekilmiş ve gözlüksüz.
 • Fotoğrafın dijital halinin 1.8Mbyte’ı geçmemesi ve fotoğrafın kime ait olduğunun belirtilmesi gerekmektedir. (JPEG Formatında arka fon beyaz
 • Seyahat tarihleriniz ve Schengen ülkeleri için geçerli İngilizce seyahat sağlık sigortası – QR KODLU (acentemiz aracılığıyla ek ücret karşılığında temin edilebilir).
 • Son üç aya ait banka hesap özeti (İngilizce) (QR kodlu internet bankacılığı veya kaşeli imzalı kabul edilir) banka hesapları güncel olmalıdır. seyahat tarihinden  gitmenize  15 gün ve daha az süre kala  alınması  gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin banka hesabında kalacağı gün sayısı X 50€   karşılığı en az bakiye olması  gerekmektedir. TL hesap olur
 • Vize başvuru formu: ekte bulunan form çıktı alınıp doldurulacak ve son sayfası imzalanacaktır (Bilgisayarda doldurulması gerekmektedir).
 • Feribot bileti: feribot biletinizde gidiş dönüş tarihleriniz yazılı olmalıdır. Dönüş tarihiniz açık olamaz. Vize evraklarınızı bize göndermeden önce biletinizi internet sitemizden veya ofisimizden satın almış olmanız gerekmektedir.
 • Otel rezervasyonu konfirmesi: rezervasyon üzerinde yer alan check-in, check-out (giriş/çıkış) tarihleriniz biletinizin gidiş dönüş tarihi ile uyuşmalıdır. Ayrıca ödemesi yapılmış otel rezervasyonu olması gerekmektedir. Otelin ön ödeme kabul etmemesi veya ödemenin yapıldığı halde rezervasyon üzerinde görünmüyor olması vize evraklarınızın kabul edilmeyeceği anlamına gelmektedir. Bu durumda otelden kaşe ve imzalı belge alınması gerekmektedir.
 • Booking.com üzerinden yapılan rezervasyon çıktılarının ödenmiş olası gerekmektedir. iptal edilemez rezervasyon (İngilizce)
 • Dilekçe: ekte bulunan dilekçe çıktı alınıp imzalanarak evrakların içerisine eklenecektir.

ÖNEMLİ UYARI

Öncelikli olarak seyahat tarihinizden en az 7 gün önce yukarıdaki evrakların PDF formatında, fotoğrafınızın JPEG formatında  kapivizesi@meandertravel.com adresine email ile gönderilmiş olmaları gerekmektedir.

E-mail ile onay alan misafirlerimizin kargolarının seyahat tarihinden en az 4 gün önce ofisimize ulaşmış olmaları gerekmektedir.

E-mail onay süresi 24 saati bulabilmektedir. lütfen süreyi göz önüne alarak gerekli belgeleri kargo sürenizi de düşünerek mümkün olan en kısa sürede gönderiniz.

E-mail üzerinden onay almadan kargo gönderileri kabul edilmeyecektir.

Samos Kapı Vizesi İçin Önemli Bilgiler

 • 0-17.99 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 25€’dur.
 • Kapı vizesi uygulaması ile en fazla 6 gece 7 gün seyahat edebilirsiniz.
 • Kapı vizesi uygulaması tek girişlidir. Her seyahatinizde yenilemeniz gerekmektedir.
 • Pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunanlar, Yunanistan’a giriş yapamazlar.
 • Daha önce Schengen vize başvurusu ret edilmiş kişilerin başvurusu kabul edilmemektedir.
 • Vize evraklarınızın Yunanistan polisi tarafından kabul olmaması, evrakları teslim ettikten sonra biletinizi açığa almanız veya gemiyi kaçırmanız durumunda ödemiş olduğunuz vize ücretinin iadesi yapılmamaktadır.
 • Göndereceğiniz kargonun ücreti size aittir. Alıcı ödemeli kargolar kabul edilmemektedir.
 • Eksik evrak ile  ofisimize teslim edilen yada kargo yoluyla gönderilen evraklar geçersiz sayılacaktır ve vize başvurusu kabul edilmeyecektir.
 • Almış olduğunuz kapı vizesi sadece gitmiş olduğunuz ada için geçerlidir. Adadan adaya veya adadan ana karaya geçiş yapamazsınız

Kargo adresimiz:

Meander Travel

Camikebir Mahallesi
Mahmut Esat Bozkurt Cad.
Turistik Site No: 2F,
Kuşadası / Aydın
09400

Samos Kapı Vizesi

Samos Kapısı Vizesi, Türk vatandaşlarının Samos adasını ziyaret ederken doğrudan varış noktalarında vize almalarına olanak sağlamaktadır. Basitleştirilmiş vize programı Samos adasını daha rahatça ziyaret etmelerini sağlamaktadır.

Yolcuların diğer şartların yanı sıra orijinal pasaportlarını, biyometrik fotoğraflarını, gidiş-dönüş feribot bilet detaylarını ve otel rezervasyon onaylarını ibraz etmeleri gerekiyor. Varışta ziyaretçilere tek girişli ve en fazla 7 gün kalış süreli Yunanistan Schengen vizesi veriliyor.

Bu yaklaşım sadece yerel turizmi canlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda gelen ziyaretçiler için vize başvuru sürecini kolaylaştırarak adaları kısa süreli ziyaretler için daha erişilebilir hale getiriyor.

Kapıda vize nedir, ne işe yarar?

Kapı vizesi uygulaması konsolosluk üzerinden başvuru yapmadan yolculuk yapacağınız feribot firması aracılığıyla gideceğiniz Yunan adası için tek girişli vize sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır.

Samos Kapıda Vize ücreti ne kadar?

Yunanistan kapıda vize ücreti 85€’dur. 0-18 yaş vize ücreti ise 25€’dur.

Samos Kapıda Vize'ye nasıl başvurulur?

Kapı vizesi uygulaması sadece Türk vatandaşları için olmakla beraber kapı vizesi almak isteyen yolcularımız, seyahat edecekleri tarihten en geç 5 gün önce talep edilen evrakları ve vize ücretini ofisimize kargo yoluyla veya direkt ofisimize gelerek teslim etmeleri gerekmektedir.

Samos'a Feribot
Hakkındaki Videoyu Oynat Samos'a Feribot

Kuşadası Samos Feribot Seferleri ve Samos Tatili

samosaferibot.com sitemizden Samos’a feribot sefer saatleri hakkında bilgi alabilir ve feribot biletlerini satın alabilirsiniz. Yunan adaları arasında en yeşili olarak yer alan Samos (Sisam adası) adasıdır. Samos adasında görülmesi gereken yerler arasında Pythagorion, Kokkari, Vathy, Eupalinos Tüneli, Arkeoloji Müzesi, Psili Ammos olup adayı en konforlu şekilde dolaşmanın yolu ise araç kiralamadır. Samos’a Feribot’dan alacağınız Kuşadası Samos feribot bileti ile ister aynı gün gidiş dönüş yapabilir dilerseniz de adaya özel sunduğumuz konaklamalı paket imkanları ile hoşça bir tatil geçirebilirsiniz. Adaya has ev yapımı tatlı şarap ve reçine şaraplarının tadına bakmayı unutmayın 🙂 Tüm servislerimiz Meander Travel tarafından sağlanmaktadır.