Samos Kapı Vizesi

Samos Kapı Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Pasaport kimlik bilgileri ile aynı bilgilere sahip olan nüfus cüzdanın ön ve arka yüzüne ait fotokopisi.

Pasaport Fotokopisi

Başvuru aşamasında pasaportun fotokopisi talep edilmektedir. Kapı vizesi başvurusu yapılan pasaportun seyahat bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

Yunanistan Schengen vize başvuru formu ile aynıdır fakat doldurulması aşamasında seyahat amacının net olarak belirtilmesi gerekmektedir. Vize başvuru İngilizce ya da Yunanca dillerinden biri ile büyük harfle doldurulmalı ve Türkçe karakter içermemelidir.

Biyometrik Fotoğraf

Güncel bir tarihte çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.

Samos Adası Feribot Bileti

Başvuru aşamasında talep edilen feribot biletinin başvuru sahibi tarafından Meander Travel’dan satın alınmış olması gerekmektedir. Rezervasyonu yapılmış fakat ödemesi gerçekleştirilmemiş feribot biletleri başvuru aşamasında kabul edilmemektedir.

Otel Rezervasyonu

Samos adası ve kapı vizesi dahilinde olan adalara seyahat edilmesi halinde otel rezervasyonlarının tümünün konfirme edilmiş olması gerekmektedir. Aile veya arkadaş yanında kalacak olan vatandaşların davetiyeleri içerisinde davet sahibinin kimlik bilgileri ve açık adresleri mutlaka yer almalıdır.

Banka Hesap Dökümü

Başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak kadar bakiyesi bulunan banka hesabının 3 aylık süreyi kapsayacak şekilde hesap özeti alınmalıdır.

NOT: Kapı Vizesi henüz başlamamıştır.

Hakkındaki Videoyu Oynat Samos'a Feribot

Kuşadası Samos feribot biletinizi satın alabilirsiniz

Kuşadası Samos feribot sefer saatleri, bilet ücretleri, kapıda vize ve diğer tüm konaklama, rent a car, akşam yemeği gibi hizmetlerimiz hakkında samosaferibot.com’dan bilgi alabilir, Samos adasına gidiş dönüş feribot biletlerinizi alıp bu yemyeşil adada gezilecek yerler arasında hediyelik eşya alışverişinizi Pythagorion’da yapabilir, arkeoloji müzesi, Efpalinion Tüneli, tanrıça Hera adına yapılan Hera Tapınağı’nı, Kokkari, Vathy’yi gezebilir, şarap müzesinde adaya has ev yapımı tatlı şarap ve reçine şaraplarını tadıp gönlünüzce gezerek harika bir tatil geçirebilirsiniz.