Samos Köyleri

Bilet Satınal

  • Kuşadası
  • Samos
  • Kuşadası
  • Samos

Samos Adası'nın Köyleri

Samos adası, olağanüstü bir köy çeşitliliğine sahiptir. Kıyı şeridinde turist köyleri bulunurken, diğerleri daha sakin ve gelenekseldir. Ada boyunca seyahat eden ziyaretçiler, Samos’un uzun tarihine tanıklık eden antik ve Orta Çağ yapılarını fark etmekten kendilerini alamazlar.

Bazı oteller ve konaklama yerleri bu köylerin çevresinde bulunmaktadır.

Samos adasının köyleri

Vathy

Adanın başkenti ve en büyük limanı olan Vathy etrafındaki yamaçlara yayılarak ve güzel bir deniz manzarası sunmaktadır. Meander Travel, Nisan ve Ekim ayları arasında her Pazartesi ve Salı günü düzenli olarak Vathy Limanı’na feribot seferleri düzenlemektedir.

Pythagorion

Samos’un en güzel köylerinden biri olan Pythagorion geleneksel mimarisi ve güzel sahili ile yaz aylarında sevimli bir turizm beldesi olarak öne çıkmaktadır. Menderes Travel, Nisan ve Ekim ayları arasında Pazartesi ve Salı hariç her gün düzenli olarak Pythagorion Limanı’na feribot seferleri düzenlemektedir.

Kokkari

Kokkari küçük limanında balıkçı tekneleri ve yatlar demirleyen özel atmosferi ile ziyaretçileri şaşırtan pitoresk bir turizm beldesi, eski bir balıkçı köyüdür.

Mytilini

Mytilini Köyü Pythagorion’a yakın bir mesafede bulunan ilginç Doğa Tarihi Müzesi ile ünlü, sevimli bir köydür. 

Manolates

Dar sokakları, taş evleri ve küçük meydanlarıyla Manolates’te lezzetli tavernalar ve geleneksel kafeteryalar bulunur. Çevredeki bölge yürüyüş için idealdir.

Marathokambos

Marathokambos, yeşil bir tepenin eteğine kurulmuş dağlık bir köydür. Yakın bir mesafede ise Fourni ve Patmos’a giden gezi teknelerinin kalktığı güzel bir liman olan Ormos Marathokambou vardır.

Mavratzei

Mavratzei, Samos adasının merkezinde yer alan küçük bir köydür. Geleneksel bir mimariye sahiptir ve çevredeki doğanın harika manzarasını sunar.

Karlovassi

Karlovassi, güzel konaklar ve etkileyici yeşillik, Samos’un kuzey tarafındaki bu küçük köyü diğerlerinden ayırır. Burası adanın en güzel köylerinden biridir.