Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

Samos Köyleri

Samos köyleri, isimlerin ve manzaraların iç içe geçerek zengin ve sürükleyici bir deneyim yarattığı Yunan ada yaşamının kalbine büyüleyici bir yolculuk sunmaktadır…

Bilet Satınal

  • Kuşadası
  • Samos
  • Seferihisar
  • Kuşadası
  • Samos
  • Seferihisar

Samos Köyleri

Ege Denizi’nde yer alan Samos Adası, geleneksel Yunan ada yaşamının cazibesini somutlaştıran pitoresk köylere sahiptir. Samos’taki köyler, dar Arnavut kaldırımlı sokakları, canlı begonvillerle süslü beyaz badanalı evleri ve birbirine sıkı sıkıya bağlı topluluk ruhunu koruyan misafirperver yerlileri ile sakin ve pastoral bir atmosfere sahiptir.

Bu köylerde zaman, sakinlerin ve ziyaretçilerin hayatın basit zevklerini takdir etmelerine olanak tanıyan yavaş bir hızda ilerliyor gibi görünmektedir. Tavernalar ve kafeler, genellikle zeytin, üzüm ve taze ürünler de dahil olmak üzere adanın zengin tarımsal cömertliğinden elde edilen otantik Yunan mutfağı sunmaktadır.

Samos köyleri aynı zamanda adanın doğal güzelliklerine açılan kapılar olarak hizmet vermekte olup, yürüyüş parkurları yemyeşil manzaralara ve pırıl pırıl Ege Denizi’nin panoramik manzaralarına açılmaktadır. Samos’taki köy yaşamı gelenek, misafirperverlik ve adanın büyüleyici çevresiyle derin bir bağın uyumlu bir karışımını kapsamaktadır.

Vathy, Samos Köyleri

Vathy

Adanın başkenti ve en büyük limanı olan Vathy etrafındaki yamaçlara yayılarak ve güzel bir deniz manzarası sunmaktadır. Meander Travel, her gün Kuşadası Samos feribot seferleri ile Vathy Limanı’na feribot seferleri düzenlemektedir.

Pythagorion, Samos

Pythagorion

Samos’un en güzel köylerinden biri olan Pythagorion geleneksel mimarisi ve güzel sahili ile yaz aylarında sevimli bir turizm beldesi olarak öne çıkmaktadır. Meander Travel, Nisan ve Ekim ayları arasında her gün düzenli olarak Kuşadası Samos feribot seferleri Kuşadası Samos Feribot Seferleri ile Pythagorion Limanı’na uğramaktadır.

Kokkari, Samos adası

Kokkari

Kokkari küçük limanında balıkçı tekneleri ve yatlar demirleyen özel atmosferi ile ziyaretçileri şaşırtan pitoresk bir turizm beldesi, eski bir balıkçı köyüdür.

Mitilini, Samos

Mytilini

Mytilini Köyü Pythagorion’a yakın bir mesafede bulunan ilginç Doğa Tarihi Müzesi ile ünlü, sevimli bir köydür. 

Manolates, Samos

Manolates

Dar sokakları, taş evleri ve küçük meydanlarıyla Manolates’te lezzetli tavernalar ve geleneksel kafeteryalar bulunur. Çevredeki bölge yürüyüş için idealdir.

Marathokampos, Samos

Marathokambos

Marathokambos, yeşil bir tepenin eteğine kurulmuş dağlık bir köydür. Yakın bir mesafede ise Fourni ve Patmos’a giden gezi teknelerinin kalktığı güzel bir liman olan Ormos Marathokambou vardır.

Mavratzei, Samos

Mavratzei

Mavratzei, Samos adasının merkezinde yer alan küçük bir köydür. Geleneksel bir mimariye sahiptir ve çevredeki doğanın harika manzarasını sunar.

Karlovasi, Samos adası

Karlovassi

Karlovassi, güzel konaklar ve etkileyici yeşillik, Samos’un kuzey tarafındaki bu küçük köyü diğerlerinden ayırır. Burası adanın en güzel köylerinden biridir.

Hakkındaki Videoyu Oynat Samos'a Feribot

Samos Feribot Seferleri

Kuşadası Samos feribot biletinizi satın alabilirsiniz

Samos’a feribot seferleri ve saatleri, bilet ücretleri, kapıda vize ve diğer tüm konaklama, araç kiralama ve akşam yemeği gibi hizmetlerimiz hakkında samosaferibot.com‘dan bilgi alabilir, Yunan adaları arasında en güzellerinden biri olan Samos adasına gidiş dönüş feribot biletlerinizi alıp bu yemyeşil adada Pythagorion, arkeoloji müzesi, Efpalinion Tüneli, Kokkari, Vathy ve meşhur şarap müzesi gibi daha bir çoklarını gönlünüzce gezerek harika bir tatil geçirebilirsiniz. Tüm servislerimiz Meander Travel tarafından sağlanmaktadır.