Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

Samos Hakkında Sıkça Sorulan Sorular​

Samos hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getiren aşağıdaki bölümde ada ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Samos Hakkında Sıkça Sorulan Sorular​

Samos Adası’nı merak ediyor ve aklınıza takılan sorular mı var? Samos hakkında sıkça sorulan soruları ele aldığımız bir dizi videoyu derlediğimiz özel YouTube kanalımıza ziyaret edip Samos Adası hakkında daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Adanın güzelliğine, tarihine ve inceliklerini öğrenip tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Bu büyüleyici destinasyon hakkında daha fazlasını keşfedin ve şimdi izleyerek yolculuğunuza hazırlanın!

SAMOS HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Samos hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getiren aşağıdaki bölümde adaya ulaşım, vize ön koşulları, Kuşadası Samos feribot seferleri, Samos feribot bileti fiyatları, adada mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler, Samos’taki en iyi plajlar ve yerel mutfak lezzetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Samos Adası, Ege Denizi’nin doğusunda, Türkiye kıyılarına yakın bir konumda yer almaktadır. Yunanistan’ın bir parçasıdır ve güzel plajları ve zengin tarihi ile bilinir.

Kuşadası Samos feribot seferleri Nisan – Ekim ayları arasında her gün düzenli olarak Meander Travel feribotları ile yapılmaktadır. Sabah 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılan feribot seferleri her gün Samos Adası’nın Vathy ve Pythagorion limanlarına düzenlenmektedir.

Kapı vizesi uygulaması konsolosluk üzerinden başvuru yapmadan yolculuk yapacağınız feribot firması aracılığıyla gideceğiniz Yunan adası için tek girişli vize sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır.


Kapı Vizesi ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Samos Kapı Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Yunanistan Kapı vizesi uygulaması 01 Nisan 2024 tarihiyle başlamıştır. Bitiş tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Kapı Vizesi ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Samos Kapı Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Kapı vizesi uygulaması sadece Türk vatandaşları için olmakla beraber kapı vizesi almak isteyen yolcularımız, seyahat edecekleri tarihten en geç 4 gün önce aşağıda belirttiğimiz evrakları ve vize ücretini ofisimize kargo yoluyla veya direkt ofisimize gelerek teslim etmeleri gerekmektedir.


Kapı Vizesi ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Samos Kapı Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.

Kuşadası Samos feribot seferleri Nisan – Ekim ayları arasında her gün düzenli olarak Meander Travel feribotları ile yapılmaktadır. Sabah 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılan feribot seferleri her gün Samos Adası’nın Vathy ve Pythagorion Llmanlarına düzenlenmektedir.

Samos, M.Ö. 3. binyıla kadar uzanan yerleşim kanıtlarıyla derin bir tarihi geçmişe sahiptir. Güçlü donanması ve Pythagoras ve Aristarchus gibi etkili filozof ve matematikçileriyle biliniyordu.

Ada, Samos’un tarihi ihtişamını tasvir eden antik kalıntılar olan Pythagoreion ve Samos Heraion’un UNESCO Dünya Mirası Alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Samos, Muscat şarabı üretimi, tarihi yerleri ve Pisagor ve Epikuros gibi birçok ünlü şahsiyetin doğum yeri olmasıyla ünlüdür.

Popüler turistik yerler arasında Eupalinos Tüneli, Panagia Spiliani Manastırı, Vathy Arkeoloji Müzesi ve Heraion antik kalıntıları bulunmaktadır.

Adadaki bazı güzel plajlar arasında Tsamadou Plajı, Lemonakia Plajı, Potokaki Plajı ve Psili Ammos Plajı bulunmaktadır.

Ziyaretçiler Kerkis ve Ambelos dağlarında yürüyüş, rüzgar sörfü, kano, yelken ve dalışın tadını çıkarabilirler.

Samos, Muscat şarabı, loukoumades, musakka ve taze deniz ürünleri yemekleri gibi yerel spesiyalitelerle zengin mutfak deneyimleri sunmaktadır.

Ziyaret etmek için en ideal zaman havanın sıcak ve gökyüzünün açık olduğu Mayıs ve Ekim ayları arasıdır.

Samos Şarap Festivali, Panagia Spiliani Bayramı ve geleneksel Yunan Paskalya kutlamaları dikkat edilmesi gereken bazı etkinliklerdir.

Evet, Potami Şelaleleri ve çeşitli flora ve faunaya ev sahipliği yapan sulak alanlar gibi doğal rezervleri keşfedebilirsiniz.

Araba kiralama, taksiler ve ana kasaba ve köyleri birbirine bağlayan bir otobüs ağı da dahil olmak üzere çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Lüks tatil köylerinden bütçe dostu otellere kadar, çoğunlukla Samos Town, Pythagoreion ve Kokkari gibi bölgelerde bulunan çeşitli konaklama seçenekleri vardır.

Samos’tayken Samos şarabı, bal, zeytinyağı gibi yerel ürünler ile otlar ve baharatlar gibi geleneksel Yunan ürünlerini satın almayı düşünün.

Yerel dil Yunancadır, ancak turistik bölgelerde İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır ve İngilizce bilgi ve hizmetler bulabilirsiniz.

Adanın kuzey doğusunda, körfezin çevresinde bulunan Samos Merkez ya da diğer adıyla Vathy için adanın en hareketli bölgesi denilebilir. Vathy, aslında birbirine bağlı iki yerleşim yeri olan Samos kentine bakan tepe yamaçlarında amfi tiyatro şeklinde inşa edilmiştir.

Samos Adası seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerin seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için Yunanistan Schengen Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Mykonos, Midilli, Atina, Sakız Ikaria, Patmos, Leros, Kalymnos, Kos, Symi ve Rodos gibi büyüleyici destinasyonlara erişebilirsiniz.

Samos'a Feribot
Hakkındaki Videoyu Oynat Samos'a Feribot

Kuşadası Samos Feribot Seferleri ve Samos Tatili

samosaferibot.com sitemizden Kuşadası Samos feribot seferleri hakkında bilgi alabilir ve Samos’a feribot biletinizi satın alabilirsiniz. Yunan adaları arasında en yeşili olarak yer alan Samos (Sisam adası) adasıdır. Samos adasında görülmesi gereken yerler arasında Pythagorion, Kokkari, Vathy, Eupalinos Tüneli, Arkeoloji Müzesi, Psili Ammos olup adayı en konforlu şekilde dolaşmanın yolu ise araç kiralamadır. Samos’a Feribot’dan alacağınız Kuşadası Samos feribot bileti ile ister aynı gün gidiş dönüş yapabilir dilerseniz de adaya özel sunduğumuz konaklamalı paket imkanları ile hoşça bir tatil geçirebilirsiniz. Adaya has ev yapımı tatlı şarap ve reçine şaraplarının tadına bakmayı unutmayın 🙂 Tüm servislerimiz Meander Travel tarafından sağlanmaktadır.