Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

SAMOS FESTİVALLERİ ve ETKİNLİKLERİ

Samos’un müzik konserlerini, tiyatro gösterilerini, bilimsel toplantılarını ve kültürel etkinliklerini kaçırmayın!

Samos Festivalleri ve Etkinlikleri

Samos adasında özellikle yaz aylarında çok sayıda festival ve kültürel etkinlikler düzenlenir. Kökleri panayırlara ve yortulara dayan bu festivaller genellikle dinsel ve tarihi olaylar ile yıldönümleri olarak kutlanırlar. Genellikle Samos’da bulunan kültür derneklerinin inisiyatifiyle düzenlenen örf ve adetlerin korunmasına katkısı olan panayırlar hem yöre insanı hem de bölgeyi ziyaret edenler için bir çeşit eğlence olmaktadır. Samos Festivalleri ve Etkinliklerinde müzik konserleri, tiyatro gösterileri, bilimsel toplantılar ve değişik kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Pythagorio, Samos

KONFERANS

Giannis Misitzis’in “Büyük Hastalık, Bir Tarih” adlı konferansı.

Samos Tango Festivali

SAMOS TANGO ARGENTINO FESTİVALİ

Cultural Club tarafından sunulan Tango Festivali. 12:00 – 16:30 arası Pythagorion Belediye Binasında Tango Semineri, 19:00 – 21:00 Pythagorion ana caddede Tango Gecesi (Milonga), 22:00 – 02:00 Pythagorion Belediye Binasında Tango Gecesi (Milonga) ve Show.

Navagos Beach Club, Kokkari, Samos

SAMOS TANGO ARGENTINO FESTİVALİ

Cultural Club tarafından sunulan Tango Festivali. 17:00 – 20:00 Milonga Beach Party, Navagos Beach Bar, Kokkari. 20:00 Greek Party Navagos Beach Bar, Kokkari.

Samos Tiyatro Gösterisi, Pythagorion Antik Tiyatrosu

TEK MEDENİYET OLARAK YUNANİSTAN'IN TÜMÜ

“Tek Medeniyet Olarak Yunanistan’ın Bütünü”. Kültür Bakanlığı tarafından Hera-Pythagorion Festivali kapsamında düzenlenen müzikli gösteri. İklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan gösteride “Balinanın Şarkısı” adlı oyun yer alıyor. Yönetmen Maria Ksanthopoulidou. Bu, çevre bilincine odaklanan çocuk ve ergenler için bir atölye çalışması ile devam edecektir.

The Song of Wale by Maria Protopappa, Pythagorion, Samos

"THE SONG OF WALE" TİYATRO OYUNU

Chantal Bilodeau’nun yazdığı, Maria Xanthopoulidou’nun yönettiği ve Maria Protopappa’nın oynadığı “The Song of the Wale – No More Harveys” 29 ve 30 Ağustos tarihlerinde Samos’ta, Pythagorion antik tiyatrosunda sahneleniyor.

Geleneksel Samos Dans Festivali

GELENEKSEL SAMOS DANS FESTİVALİ

Samos HOROS Kültür Kulübü, Geleneksel Dans Festivali “Sisam’da 5. Panhelenik Dans Buluşması”nı sunar.

Ai-Giannakis Tiyatrosu, Samos

KORO GECESİ

Doğu Samos Belediyesi ve “Idele” Müzik ve Kültür Kulübü tarafından getirilen Fransa’dan Choeur La Gondoire Korosu ile Koro Gecesi. Yönetmen Giorgos Koumaradios

<   1   2   3   4   5   6