Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

SAMOS FESTİVALLERİ ve ETKİNLİKLERİ

Samos’un müzik konserlerini, tiyatro gösterilerini, bilimsel toplantılarını ve kültürel etkinliklerini kaçırmayın!

Samos Festivalleri ve Etkinlikleri

Samos adasında özellikle yaz aylarında çok sayıda festival ve kültürel etkinlikler düzenlenir. Kökleri panayırlara ve yortulara dayan bu festivaller genellikle dinsel ve tarihi olaylar ile yıldönümleri olarak kutlanırlar. Genellikle Samos’da bulunan kültür derneklerinin inisiyatifiyle düzenlenen örf ve adetlerin korunmasına katkısı olan panayırlar hem yöre insanı hem de bölgeyi ziyaret edenler için bir çeşit eğlence olmaktadır. Samos Festivalleri ve Etkinliklerinde müzik konserleri, tiyatro gösterileri, bilimsel toplantılar ve değişik kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Samos Çocuk Tiyatrosu Oyunu

SAMOS ÇOCUK TİYATROSU OYUNU

Çocuk Tiyatrosu oyunu, Pythagorion Antik Tiyatrosu

Kokkari Festivali

KOKKARI FESTİVALİ

Agios Panteleimonas Festivali. Kokkari’de iki günlük geleneksel bir festival. Yerel derneklerin dans grupları ve 26’da Yiannis Barbaris orkestrasının ve 27’de Leros’tan Manolis Gryllis orkestrasının canlı müziği eşliğinde harika bir festival.

Samos Şarap Festivali

SAMOS ŞARAP FESTİVALİ

Spatharaioi Köyü Şarap Festivali.

Samos White Night, Samos Beyaz Gece

SAMOS WHITE NIGHT

Samos Beyaz Gece Festivali’nde akşamın erken saatlerinden sabaha kadar Vathy’deki mağazalar önemli indirimlerle açık olacak, müzik, dans, oyunlar ve daha birçok kültürel etkinlik bu özel geceyi zenginleştirecek.

Samos Canlı Konser

CHORA'DA KONSER

“Lailapas” Spor Kulübü’nden Chora spor sahasında konser.

Lekka'da canlı müzik ile dans, Samos

LEKKA'DA CANLI MÜZİKLİ DANS

Lekka topluluğu Sivil Koruma Gönüllüleri Derneği, 29 Temmuz’da Lekka’nın merkezinde yıllık dansını düzenliyor. Dans, saat 21:00’den sonra Kyriakos Mavrikis orkestrasının canlı müziği eşliğinde başlayacak.

Lir çalgıcısı Nikos Zoidakis, Samos Festivali

NIKOS ZOIDAKIS SÖYLÜYOR...

Samos “Lailaps” Spor Derneği tarafından 29 Temmuz’da takımın stadyumunda popüler lir sanatçısı ve şarkıcı Nikos Zoidakis ile Sisam’da bir parti düzenlendi.

Samos Çocuk Tiyatrosu Oyunu

SAMOS ÇOCUK TİYATROSU OYUNU

Pythagorion Antik Tiyatrosu’nda Dimitris Adamis yönetiminde “Nils Holgersson’un Harika Maceraları” adlı Çocuk Tiyatrosu oyunu.

Samos Heraion Konser

DOLUNAYLI GECE

Antik Yunan müzik grubu “Pafsis” ile Heraion arkeolojik alanında “Dolunaylı Gece”

Samos Sualtı Zenginlikleri

FOURNI'NİN SUALTI ESKİ ESERLERİ

Pythagorion Belediye Binasında “Fourni’nin Sualtı Eski Eserleri” hakkında Thessalia Üniversitesi profesörü Giorgos Koutsouflakis’in konuşması.

Andrea Valleri Sergisi Pythagorion Arkeoloji Müzesi ve Lykourgos Logothetis Kulesi, Samos

ANDREA VALLERI 2 SERGİ İLE SAMOS'TA

Samos ve Ikaria Eski Eserler Ephorate, Pythagorion Arkeoloji Müzesi ve Lykourgos Logethetis Kulesi’nde İtalyan sanatçı Andrea Valleri’nin eserlerinin yer aldığı “Theorem” ve “Pelagos” adlı iki sergiye ev sahipliği yapıyor.

<   1   2   3   4   5   6   >