Samosa Feribot, Kuşadası Samos Feribot

SAMOS FESTİVALLERİ ve ETKİNLİKLERİ

Samos’un müzik konserlerini, tiyatro gösterilerini, bilimsel toplantılarını ve kültürel etkinliklerini kaçırmayın!

Samos Festivalleri ve Etkinlikleri

Samos adasında özellikle yaz aylarında çok sayıda festival ve kültürel etkinlikler düzenlenir. Kökleri panayırlara ve yortulara dayan bu festivaller genellikle dinsel ve tarihi olaylar ile yıldönümleri olarak kutlanırlar. Genellikle Samos’da bulunan kültür derneklerinin inisiyatifiyle düzenlenen örf ve adetlerin korunmasına katkısı olan panayırlar hem yöre insanı hem de bölgeyi ziyaret edenler için bir çeşit eğlence olmaktadır. Samos Festivalleri ve Etkinliklerinde müzik konserleri, tiyatro gösterileri, bilimsel toplantılar ve değişik kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Pythagorion Antik Tiyatro Konseri

''KALLAS... MY LIFE...MY ART''

“Idele” Müzik ve Kültür Kulübü’nün “Kallas… Hayatım… Sanatım” adlı müzikli gösterisi. Irene Konsta (Soprano), Papakonstantinou (Soprano), Aris Prospathopoulos (Tenor), Dimonsthenis Stavrianos (Bariton), Gulya Tulyaganova (Piyano), Maria Memi Anastasopoulou (Oyuncu), “Idele Korosu”, Giorgos Koumaradios (Koro Yönetmeni).

Dj Parti Samos

SAMOS DJ PARTİSİ

Samos Town’da Dj Partisi.

Platanos Dans Partisi, Samos

PLATANOS'DA DANS PARTİSİ

A.S Keravnos Platanos, 4 Ağustos Cuma günü Platanos meydanında kulübün yıllık dans partisini düzenliyor. Yamaia Orkestrası’nın canlı müziği ile insanlar doyasıya eğlenecek.

Kontaiika Şarap Festivali, Samos

KONTAIIKA DANS VE ŞARAP FESTİVALİ

APSESK Pisagor Kontakaikon, yıllık dans ve şarap festivalini düzenlemektedir. Dans canlı müzik orkestra eşliğinde Karlovassos İtfaiyesi önünde yapılacaktır. 

Pythagorion, Samos

DİJİTAL MİKALİ SAVAŞI SUNUMU

Samos’ta Mikali deniz savaşı. Pyhtagorion’da dijital sunum.

Pythagorion: Yıldönümü Dansı "Reunion"

PYTHAGORION: YILDÖNÜMÜ DANSI

“Antamoma” etkinliği Sisam ve Ikarya Metropoliti tarafından Pythagorion’da düzenlenmektedir. Yıldönümü etkinliği kapsamında, Salamia Belediyesi Halk Sanatı ve Tarihi Müzesi’nden Erenha Dans Grubu’nun katılımıyla adanın kültürel kulüplerinden geleneksel danslar başlayacak.

Pythagorion, Samos

METAMORFOSIS TOU SOTIROS FESTİVALİ

Pyhtagorion’da Metamorfosi’s Tou Sotiros Festivali.

Iron Müzik Festivali, Samos

IREON MÜZİK FESTİVALİ

18. Ireon Müzik Festivali. Yaşıyor ve tekmeliyor. Ege’de yazın en büyük etkinliği.

Samos Young Artist Festival

SAMOS GENÇ SANATÇILAR FESTİVALİ

Bu Ağustos’ta, 13. yılında, düzinelerce yabancı ve Yunan gelecek vadeden müzisyen ve tanınmış sanatçı dünyanın dört bir yanından seyahat ediyor ve antik Pythagorion Tiyatrosu sahnesinde Samos’da buluşuyor.

Samos Şarap Müzesi

FAIDRA EFSANESİ

EKPA Profesörü Adamadini Koumiotou’nun “Yüzyıllar boyunca Faidra Efsanesi” konulu konuşması.

Dj Parti Samos

MALAGARI DJ PARTİSİ

Malagari Dj Partisi.

Kallithea'da Parti, Samos

KALLITHEA PARTİSİ

Kallithea Kültür Derneği “Panagia Magrini” ve Kallithea Gönüllü İtfaiyeciler Derneği yıllık danslarını Samos’taki Kallithea İlkokulu’nun avlusunda gerçekleştirecek. Halk orkestranın müziğiyle eğlenecek.

<   1   2   3   4   5   6   >