Bilet Satınal

 • Kuşadası
 • Samos
 • Kuşadası
 • Samos

Kuşadası Samos Feribot Seferleri

Samos, çarpıcı plajları ve güzel doğal manzarasıyla öne çıkan Yunan adalarından biridir. Doğada tatil için harika bir yer! Adanın başkenti Vathi’dir, ancak kıyı şeridi boyunca bir araba yolculuğu sizi Kokkari, Pythagorion, Karlovassi ve Heraion gibi birçok pitoresk sahil köyüne götürecektir.

Kuşadası Samos Feribot Seferleri

Kuşadası'ndan Samos'a Feribot

Kuşadası Samos feribot seferleri Nisan – Ekim ayları arasında her gün düzenli olarak Meander Travel feribotları ile yapılmaktadır. Sabah 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılan feribot seferleri Pazartesi ve Salı günleri Samos Adası’nın Vathy Limanı’na, haftanın diğer günleri ise Pythagorion Limanı’na düzenlenmektedir.

Samos'a Yunanistan'dan Feribot Seferleri

Atina’daki Pire limanından Samos’a 12 saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Samos ayrıca Syros, Mykonos, Ikaria, Fourni ve Chios dahil olmak üzere diğer bazı adalarla bağlantılıdır.

Samos adasına Yunanistan’ın farklı bir adasından seyahat edecek iseniz biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Samos Adası

Samos plajlarına gelince, egzotik bir manzaraya sahiptirler. Tsamadou, Agios Konstantinos, Potokaki ve Lemonakia, Samos’un en iyi plajlarından bazılarıdır. Büyük boyutu sayesinde Samos Yunanistan, hem tenha hem de organize çok çeşitli plajlara sahiptir! Bazı natürist plajlar da var.

Samos ayrıca hafta sonu kaçamakları için mükemmel bir üstür! Hızlı bir yolculuk havasında olanlar için, Türkiye’de Samos ve Kuşadası arasında günlük feribot bağlantısı Meander Travel tarafından sağlanmaktadır.

Samos, Yunanistan’ın sadece en popüler adalarından biri değil, aynı zamanda en güzel adalarından biridir. Doğu Ege’nin bu mücevheri, yemyeşil doğal ortamı, şirin balıkçı köyleri ve çarpıcı plajları ile dikkat çekiyor. Samos adasının Türkiye kıyılarına çok yakın olduğu göz önüne alındığında, Kuşadası Samos arası karşılıklı feribot seferleri Meander Travel tarafından sağlanmaktadır.

Dahası, Samos’ta tatil yapmak, yakınlardaki Ikaria ve Fourni adalarına adadan adaya gitmek için harika bir fırsattır.

Samos’un kıyı şeridi Tsamadou, Tsabou, Psili Ammos ve Agios Konstantinos gibi birçok güzel plajla çevrilidir.

Kendinizi güzel Samos plajlarından uzaklaştırmayı başarırsanız, gezmeye gitmelisiniz. Adanın her yerinde çeşitli tarihi dönemlerden birçok arkeolojik anıt ve sit alanı bulunmaktadır. Efsaneye göre Samos, antik Yunan tanrıçası Hera’nın adasıydı. Bu yüzden yerliler onun onuruna büyük bir kutsal alan olan Heraion’u inşa ettiler. Heraion’un yakınında, Antik Samos’un su kemeri olan ve zamanının en büyük teknolojik başarılarından biri olan Eupalinus Tüneli var.

Keşfetmeyi sevenler için Samos’ta keşfedilecek daha çok yer var. Bunlardan biri de Pythagorion üzerindeki Panagia Spiliani Manastırı. Orada, Meryem Ana’nın kutsal simgesinin bulunduğu iddia edilen gizemli bir mağara kilisesi bulacaksınız. Trekking yapmayı tercih edenler, adanın üzerinden birçok yürüyüş yolunun geçtiğini bilmekten mutluluk duyacaktır!

Samos adası, doğada maceralı tatiller için mükemmel bir yer… Samos nefesinizi kesecek, orası kesin!

Neden Samos'u ziyaret etmelisiniz?

 • Heraion ve Pythagorion’u ziyaret edin – Samos’un antik kentinin kalıntıları – her ikisi de görülmeye değer.
 • Eupalinos tünelini ziyaret edin. Matematiksel hesaplamalar kullanılarak her iki ucundan kazılmıştır ve başlangıçta bir su kemeri olarak hizmet vermiştir.
 • Pitoresk balıkçı köyü Kokkari bir zorunluluktur ve yürüyüş türü için Samos, en eşsizi 1.433m Kerkis Dağı’na yürüyüş olan 45 rotaya sahiptir.
 • İlkbahar veya sonbaharda Samos’a gelirseniz, Potami Şelalelerini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yaz aylarında kurumuş olabilirler.
 • Tsamadou sahilinde yüzmeye gidin. Muhtemelen adanın en iyi plajı. Yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrili kristal berraklığında sular.
 • Pythagorion ve Vathy Arkeoloji Müzelerini ziyaret edin.
 • Hera tapınağını ziyaret edin.

Samos Limanları

Vathy (Samos) Port
Vathy (Samos) Port, Samos Town, Aegean Islands, 83100, Greece.

Telephone: +30 2273027318
Fax: +30 2273080888

GPS Co-ordinates
26.9702 ° N, 37.7563 ° E

Pythagorio (Samos) Port, Pythagorio Town, Aegean Islands, 83103, Greece.

Telephone: +30 2273061225
Fax: +30 2273062695

GPS Co-ordinates
26.944 ° N, 37.6882 ° E